«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամները հանդիպել են ՍԴ դատավորի թեկնածու Վահե Գրիգորյանի հետ
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամները հունիսի 12-ին հանդիպել են Սահմանադրական դատարանի դատավորի թեկնածու Վահե Գրիգորյանի հետ:
Ծանոթացնելով իր կենսագրական տվյալներին՝ թեկնածուն ներկայացրել է թե ինչպիսի գործունեություն կիրականացնի այդ պաշտոնում ընտրվելու դեպքում: Նա պատասխանել է պատգամավորների հարցերին:
Նշենք, որ ՀՀ Սահմանադրության 166-րդ հոդվածի 1-ին մասի եւ 213-րդ հոդվածի համաձայն` Հանրապետության նախագահը Սահմանադրական դատարանի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրել է Վահե Գրիգորյանի թեկնածությունը:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 141-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն` Սահմանադրական դատարանի դատավորի ընտրության հարցը կքննարկվի հունիսի 18-ին գումարվող Ազգային ժողովի հերթական նիստերի առաջին նիստում:

Члены фракции “Просвещенная Армения” встретились с кандидатом на должность судьи КС В.Григоряном
12 июня члены фракции “Просвещенная Армения” встретились с кандидатом на должность судьи Конституционного Суда (КС) В.Григоряном.
Ознакомив с биографическими данными, кандидат представил свою деятельность   в случае избрания. Он ответил на вопросы депутатов.
Согласно ч.1 ст.166 и ст.213 Конституции РА, Президент Республики на вакантное место судьи КС   выдвинул кандидатуру В.Григоряна.
Согласно ч.5 ст.141 “Регламента НС”, вопрос избрания судьи КС будет обсужден на первом заседании созываемых 18 июня очередных заседаний НС.