«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամները հանդիպել են ՍԴ դատավորի թեկնածու Վահե Գրիգորյանի հետ
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամները հունիսի 12-ին հանդիպել են Սահմանադրական դատարանի դատավորի թեկնածու Վահե Գրիգորյանի հետ:
Ծանոթացնելով իր կենսագրական տվյալներին՝ թեկնածուն ներկայացրել է թե ինչպիսի գործունեություն կիրականացնի այդ պաշտոնում ընտրվելու դեպքում: Նա պատասխանել է պատգամավորների հարցերին:
Նշենք, որ ՀՀ Սահմանադրության 166-րդ հոդվածի 1-ին մասի եւ 213-րդ հոդվածի համաձայն` Հանրապետության նախագահը Սահմանադրական դատարանի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրել է Վահե Գրիգորյանի թեկնածությունը:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 141-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն` Սահմանադրական դատարանի դատավորի ընտրության հարցը կքննարկվի հունիսի 18-ին գումարվող Ազգային ժողովի հերթական նիստերի առաջին նիստում:

Members of Bright Armenia Faction Meet with CC Judge\'s Candidate Vahe Grigoryan
On June 12, the members of the RA NA Bright Armenia Faction met with the Candidate for Judge of the Constitutional Court Vahe Grigoryan.
Presenting his biographical data the candidate noted about his activity in case of being elected in that Office. He answered the MPs' questions.
Let us note that under Paragraph 1 of Article 166 and Article 213 of the RA Constitution, the President of the Republic nominated Vahe Grigoryan for the vacant position of the Constitutional Court Judge.
Under Paragraph 5 of Article 141 of the constitutional law the Rules of Procedure of the National Assembly, the item of the election of the Judge for the Constitutional Court will be debated at the first sitting of the regular sittings of the National Assembly to be convened on June 18.